Duurzaam afwassen

Al eerder schreef ik diverse blogs over duurzame artikelen, de reclame er over én de waarheid van die informatie (voor zover ik die kon achterhalen)
Ik sta open voor duurzame artikelen, wil graag de afvalberg terugbrengen, wil dingen proberen, mits mijn portemonnee het aan kan en het ook daadwerkelijk duurzaam is.


Een tijdje geleden kocht ik een afwasborsteltje van bamboe met een recyclebaar stuk kunststof en dito “haren” Het was een stuk duurder dan de “gewone” maar ik dacht er goed aan te doen.
Mijn lief vond het niets; er zit plastic aan, ook als is het dan recyclebaar.

Nu  blijkt hij nog meer gelijk te krijgen, want  het borsteltje blijkt niet zo lang mee te gaan als de “gewone” en gaat dus, na afkoppelen van het bamboehandvat (bewaarbaar voor????) de rest in de plastic bak. Toch nog plastic afval (wel recyclebaar)


Wat nu? Gelukkig zag ik wéér iets anders duurzaams (duurzamer?)
De onlangs gekochte afwasborstel is van lijnzaad geolied FSC gecertificeerd hout  en de haren zijn van tampicovezels.

Van tampico vezels had ik nog nooit gehoord, dus ik zocht het na.
Tampico is en stad gelegen aan de Golf van Mexico én het is een plant!  
Die plant levert Tampico vezels. Deze worden gehaald uit de bladribben van een agavesoort.
Ik las dat speciaal DIE soort agave alleen maar groeit  in één woenstijnregio in Mexico.
Er stond ook dat deze agavesoort (Agave Lechequilla)  volledig natuurlijk groeit  en NIET gekweekt wordt.
(Raken die planten daar dan niet eens óp?)

Op de site van Greenminds, die deze afwasborstel fabriceert staat: de tampico vezels worden gebruikt voor de “haren” van borstels en zullen niet snel vervormen.

We zullen het zien. Eerdaags beginnen we met het gebruik van die nieuwe, duurzame afwasborstel (die overigens een  prachtig design heeft)

Een gedachte over “Duurzaam afwassen

  1. Een zogenaamde Ecoafwasborstel en de daarbij behorende vraag; 1 afwasborstel ? Of helpen we mee door er twee van te maken, etc. ?Je initiatief is stimulerend Baars, Johannes

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s