Landgoed De Wiersse (Gd)

Verscholen tussen de dorpen Vorden en Ruurlo ligt het landgoed de Wiersse.

Al in 1288 werd dit huis vermeld, maar het huidige landgoed is grotendeels 18e eeuws.
De familie Gatacre, die het landgoed NU bewoont heeft in 2007 het hele landgoed overgedragen aan een ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling)
Het landgoed is ongeveer 300 hectare groot en de tuinen zijn donderdags en zaterdags voor bezichtiging geopend.(entre € 7,50 pp)

Er is een slotgracht(je) en, voor wie héél goed kijkt, ook een ophaalbrug (je) te zien.


De tuinen zien er mooi onderhouden uit, maar niet té perfect. Liefdevol  door vrijwilligers bewerkt.

Het huis ziet er van buiten “gezellig” bewoond uit en is voor ons bezoekers verboden gebied.
In de tuinen is een route uitgezet, maar er kan ook “gewoon” rondgelopen worden.

Er zijn her en der zitjes en banken waar het goed toeven is. Zeker nu de zon vol op onze bolletjes schijnt wordt een plek in de schaduw met mooi uitzicht door ons erg gewaardeerd.

We zien vijver, beek, een berceau (loofgang) van beuken, een pergola en een wei die de Ezelswei blijkt te heten. Dze is zo genoemd naar de ezel die er 100 jaar geleden van zijn rust mocht genieten na het harde werk; hij moest namelijk de gazonmaaier voortrekken! 

Tussen de bomen staan heel wat soorten varens, waaronder adelaarsvarens.
Er is een moestuin, een rozentuin en een “tennis” tuin.
Die laatste moet misschien een kleine verklaring  wat nergens is ook maar  iets te zien wat met tennis te maken zou kunnen hebben. Er is alleen een prieeltje, gras en fruitbomen. Het schijnt dat  men vroeger vanuit het prieeltje naar tennis kon kijken( toch iet van een tennisbaan/veld geweest?)

Online tickets worden verkocht op: www.de wiersse.com .
Parkeren is gratis. Honden worden niet toegelaten.

Woont u dicht bij en lijkt het u leuk hier te “werken”? Er worden “vrijwilligers gevraagd”; gastvrouwen voor de donderdagopeningen en ook zoekt men vrijwilligers voor de tuinen.
U kunt u daarvoor opgeven per mail: info@dewiersse.com

Een gedachte over “Landgoed De Wiersse (Gd)

  1. Hoi Baars, Het is niet mijn hobby, maar zoals jij het voorschotelt, trekt het me wel aan, maar het lichaam is de opwerking, die tegenwerkt. Ben overigens blij, dat jij mijn tijd dagelijks “verstoord”, waardoor een natuurlijke breuk ontstaat. Johannes

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s