Sommige dingen veranderen, sommige dingen veranderen nooit.
Mijn vriendje vroeger als dienstplichtige werkzaam in een kazerne, kon daar niet op tijd wakker worden. Ik gaf hem een grote koperen wekker met 2 gigantische bellen.
Iedereen op zijn kamer werd wakker, hij niet.
Hij zette hem (een advies) op een bord met knikkers; de hele kazerne werd er wakker van; hij niet.
Hij en ik trouwden en we kregen 2 zonen.
Als pubers moest ik ze bijna iedere dag wel een paar keer roepen vóór ze echt het bed uit waren tot………….er mobieltjes kwamen. Ze zette de wekker op hun mobieltje, legde hem op hun kussen en……….werden op tijd wakker (of sliepen niet)
Vanmorgen sprak ik een slaperig, jong (manlijk) persoon. Hij had zich verslapen en was daar narrig over. Nee, hij had geen “echte” wekker maar zette zijn mobiele telefoon (aan de andere kant van de slaapkamer) Dát werkte altijd, totdat………………. er een update van zijn telefoon kwam en zijn zorgvuldig beredeneerde wakkermaakmanier kennelijk teniet werd gedaan.
Wat was zijn manier?
Hij zette zijn mobiele wekker en stelde zijn mobieltje zó in dat hij hem niet “zomaar” af kon zetten maar eerst uit bed moest komen, naar de andere kant van de slaapkamer lopen én twee sommen moest oplossen.
Dus hij drukt ’s morgens zijn wekker uit: Hoeveel is 22×3 : 11 + 2? vraagt zijn mobieltje dan. Hij toetst het goede antwoord in.
En 648:3 x4 vraagt zijn foon vervolgens? *)
En als dat antwoord goed is, houdt zijn telefoon op met wakkermaken en IS hij ook echt wakker.
Een waterdichtsysteem dacht hij. Tot zijn provider ging updaten.
Dat wordt vanavond een tijdje puzzelen hoe hij alles weer terug in de oude stand kan krijgen én morgen toch maar weer een paar “gewone” wekkers er naast zetten voor het geval dat!
*) elke dag nieuwe sommen.
Militaire dienst, het wil wat ! Geen moeite met wakker worden, tot dat het mij ook een keer overkwam. Een adjudant
stond naast mijn hoofd met zijn stokje op mijn metalen kast te rammen,waardoorik schrok en overeind zwiepte en hem een opawaai gaf. Dat mochten nwijdienstlichtigen tegen een meerdere als je oneigenlijk werd benaderd.Hij reageerde wel dat ik achter de wacht zou moeten komen, maar ik heb niets meer vernomen.
En dat was dus weer oproepen van geschiedenis door jouw verhaal.Liefs Johannes
LikeLike